Kamera sistemleri alırken nelere dikkat etmeliyiz? Nerelerden almalıyız?

Öncelikle ürünleri satın alacağınız yer çok önemli sonuçta elektronik cihazlar her zaman için servis ihtiyacı duyabilecek ürünlerdir o yüzden referansı güçlü bir firma ile görüşün önce çalışacağınız firmayı seçin unutmayın ki iyi firmalar iyi ürün kullandıkları için iyi olmuşlardır. Markası dünyaca duyulmuş ürünler gerçekten iyidir fakat parasal olarak bütçenizi aşabilir bu durumda Uzakdoğu ürünleri sizin için bir çözüm olabilir fakat mutlaka iyi bir firmadan aldığınızda.

DVR (kamera kayıt cihazı) alırken en önemli husus cihazın veri izleme ve kayıt hızıdır bu hız kanal başına 25 fps real time (gerçek zamanlı saniye bazında 25 resim) olmalıdır, ve cif (ekran büyüklüğü) en az bir en çok 4 olmalıdır. Kayıt cihazının üstünde mutlaka usb çıkışı ve dvd rw olmalıdır.

Box Kamera alırken en önemli husus cihazın TVL (televizyon satırı) sidir ne kadar yüksek olursa o oranda daha net görüntüler alırsınız kişisel tercihim 480 tvl – 600 tvl arasıdır,ikinci husus LUX (görüntü vermek için ihtiyaç duyduğu minimum ışık seviyesi) oranıdır buda yerin durumuna göre profesyonel kişilerce seçilmelidir. Piyasada bir çok ürün üzerinde bu değerler gerçeği yansıtmamaktadır o yüzden güvenlik sisteminizin yapımını verdiğiniz şirketin yönlendirmesine uymanızı tavsiye ederim.

Speed Dome kamera (hareketli kamera) satın alırken dikkat edilecek husus TVL (televizyon satırı) sidir ne kadar yüksek olursa o oranda daha net görüntüler alırsınız kişisel tercihim 480 tvl – 600 tvl arasıdır,ikinci husus LUX (görüntü vermek için ihtiyaç duyduğu minimum ışık seviyesi) oranıdır ve preset nokta sayısı (otomatik dönüş ayarlamasında kaydedile bilen nokta sayısı) 128 ve üstü idealdir ve buna ilave olarak optik zoom oranıdır 26X ile 37X oranları arasında yerin durumuna göre profesyonel bir seçim yapılması gerekir.

Infrared Kamera satın alırken TVL değeri ve led (kızıl ötesi led) sayısı ve led büyüklüğü aydınlatma mesafesi önemlidir.